Kā aizsargāt roku ādu aukstajā sezonā?

Ziema ir vissmagākais laiks maigajai roku ādai, kurai, tāpat kā sejas ādai, aukstajā sezonā nepieciešamas īpašas rūpes un kopšana. Kā pasargāt roku ādu no sausuma un lobīšanās aukstā rudenī un ziemā, lasiet tālāk.

Valkājiet cimdus

Roku kopšana ziemā sākas ar cimdiem - tie jāvalkā katru reizi, dodoties ārpus mājas! Šis aksesuārs pasargās jūsu ādu no plaisām, pārmērīga sausuma un lobīšanās, kā arī sasildīs jūsu rokas, dāvājot komforta sajūtu. Un neaizmirstiet pirms mājas uzkopšanas uzvilkt cimdus, lai tīrīšanas līdzekļi nepasliktinātu ādas stāvokli.

Izvēlieties barojošu roku krēmu

Ziemā nepietiek ar viegla mitrinoša līdzekļa lietošanu, tāpēc jūsu skaistumkopšanas arsenālā obligāti jābūt efektīvam barojošam krēmam. Lai rezultāts jūs patiešām iepriecinātu, izvēlieties roku krēmu ar šī, avokado, jojobas un mandeļu eļļu - šīs sastāvdaļas novērš mitruma zudumu, baro un aizsargā ādu, veicinot tās reģenerāciju.

Ja jūsu roku āda ir kairināta, pievērsiet uzmanību krēmiem ar kliņģerīšu vai kumelīšu ekstraktu, bet ja āda ir bojāta un apsārtusi, meklējiet sastāvā cinka oksīdu - tas mazinās iekaisumu un palīdzēs atjaunot ādas barjeras funkciju. Savukārt E un B5 vitamīns labi mīkstina ādu, padara to elastīgu un ātri atjauno bojātās šūnas.

Izmantojiet skrubi

Lai cīnītos ar ādas lobīšanos, regulāri lietojiet maigu skrubi. Tas palīdzēs attīrīt ādu no atmirušām šūnām, uzlabos asins mikrocirkulāciju un tādējādi nodrošinās barojošā krēma dziļāku iesūkšanos ādā. Rezultātā jūsu roku āda kļūs gluda, mīksta un maiga. Izmantojiet skrubi ne vairāk kā divas reizes nedēļā, lai nepārspīlētu ar kopšanu.

Lietojiet eļļas un maskas

Papildus aizsargājošam roku krēmam,  ar ādas sausumu un lobīšanos palīdzēs tikt galā dabiskās un ēteriskās eļļas, kā arī speciālas maskas. Pāris reizes nedēļā krēmam pievienojiet šī, jojobas vai persiku eļļu, lai mīkstinātu ādu un atjaunotu tās skaistumu un svaigumu. Kosmētikas veikalos varat atrast īpašas maskas roku ādai, kas dāvās brīnišķīgu efektu un palīdzēs pasargāt ādu no vēja un sala iedarbības.

Mitriniet gaisu iekštelpās

Mūsu āda kļūst pārmērīgi sausa ne tikai laikapstākļu dēļ, bet arī sildīšanas ierīču darbības ietekmē, jo tās padara gaisu ļoti sausu. Roku ādā ir mazāk tauku dziedzeru un tā ir vairāk pakļauta dehidratācijai nekā sejas un ķermeņa āda, tāpēc tā pirmā signalizē par problēmu. Lai uzlabotu situāciju un novērstu sausuma parādīšanos un savelkošu sajūtu, padomājiet par neliela mitrinātāja iegādi - jau pēc pāris dienām jūsu ādas stāvoklis redzami uzlabosies.

 


© 2020 oniksbeta.lv. All Rights Reserved.