Izplatītākās matu kopšanas kļūdas

Jebkuras sievietes sapnis ir skaisti mati. Dažreiz, lai ko mēs arī nedarītu, mēs nevaram piešķirt mūsu matiem vēlamo spīdumu un atbrīvoties no sašķeltiem matu galiņiem. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, vai nepieļaujat kādu no izplatītākajām matu kopšanas kļūdām.

Jūs neķemmējat matus pirms mazgāšanas

Ja jūs ķemmējat matus tūlīt pēc mazgāšanas, jūs tiem nodarāt dubultu kaiti. Mitri mati piņķējas vairāk nekā sausi mati. Lai neveidotos mezgli, pirms mazgāšanas mati ir jāizķemmē. Mitrus matus vislabāk ķemmēt ar ķemmi ar platiem zobiem un tikai pēc maskas vai kondicioniera uzklāšanas.

Jūs ķemmējat tikai matu galiņus

Dabiskie galvas ādas tauki ir labākais matu kondicionieris, tāpēc labāk tos ķemmējiet visā garumā un ar koka ķemmi. Tas stimulē asinsriti un matu augšanu.

Jūs pārāk bieži mazgājat matus

Ne visiem matu tipiem ir nepieciešama ikdienas mazgāšana. Bieža mazgāšana žāvē galvas ādu un atņem matiem daļu dabisko tauku. Rezultātā mati zaudē spīdumu un kļūst nedzīvi.

Jūs pilnībā izskalojat kondicionieri

Ja jums ir plāni mati, tad kondicionieris jāuzklāj ne tikai matu galiņiem, bet arī saknēm. Turklāt kondicionieris nav pilnībā jānoskalo, jo tas ir radīts speciāli matu stiprināšanai. Katras nedēļas beigās ir pietiekams izmantot dziļas attīrīšanas šampūnu, lai pilnībā noņemtu no matiem šī produkta paliekas.

Jūs intensīvi žāvējiet matus ar dvieli

Nekad nežāvējiet matus ar dvieli, jo tas noved pie matu lūšanas, šķelšanās un piņķerēšanās. Vislabāk ir viegli nosusināt matus ar dvieli un maigi izķemmēt tos ar pirkstiem. Veltiet nedaudz vairāk laika matu žāvēšanai un saglabājiet to veselību.

Jūs ignorējiet matu termisko aizsardzību

Kad izmantojat fēnu, lokšķēres vai matu taisnotāju, nekad neaizmirstiet par termisko aizsardzību! Jūs varat izmantot, piemēram, argana eļļu vai speciālu serumu. Lietojot fēnu, izmantojiet vēsu gaisa plūsmu.

Jūs veidojat mitrus matus ar karstiem instrumentiem

Mitrus matus nekad nedrīkst veidot ar lokšķērēm vai matu taisnotāju, jo tad šķipsnas kļūst vājas un trauslas. Ar karstiem instrumentiem drīkst ieveidot tikai sausus matus.

Jūs izmantojat matu laku pirms veidošanas

Saskaroties ar karstumu, spirts matu lakas sastāvā dedzina matus. Atcerieties, ka matu laka ir frizūras fināla akords.

Jūs enerģiski uzsukājat matus

Regulāra enerģiska uzsukāšana var bojāt matu kutikulu, kā rezultātā mati var kļūt trausli un sākt izkrist. Vienmēr izmantojiet speciālus līdzekļus matu ieveidošanai.

Jūs mēģinat ārstēt sašķēlušos matu galiņus

Atcerieties, ka neviens matu kopšanas līdzeklis neatbrīvos jūs no sašķeltiem galiem. Vienīgais, ko varat darīt, ir pareizi kopt matus vai apgriezt matu galiņus. Viss pārējais ir tikai mīts.

 

 


© 2020 oniksbeta.lv. All Rights Reserved.