Ko darīt, lai lūpas nebūtu sausas?

Lūpu āda ir ļoti maiga, plāna, un tajā nav tauku dziedzeru - un dabiska hidratācijas mehānisma. Kā mēs varam tām palīdzēt, lai tās vienmēr būtu gludas un veselīgas?

Dzert vairāk ūdens

Dehidratācija vispirms ietekmē lūpas. Tāpēc, pirmkārt, jāpalielina patērētā negāzēta un nesalda ūdens daudzumu.

Sargāt no laika apstākļiem

Ja ir stiprs vējš, auksts vai, it īpaši, ja ir sals, slēpiet seju šallē. Un neejiet ārā neuzklājot lūpu balzama! Taču tas jāpielieto 15–20 minūtes pirms ārā iešanas, lai tas labi uzsūcas.

Pareizi krāsot

Ja jums patīk matētas, blīvas, ļoti pigmentētas lūpu krāsas, tad ziniet, ka tās sausina lūpas, jo to sastāvā ir pulveris. Tāpēc pirms uzklāšanas noteikti uzklājiet lūpu balzamu — tas kļūs par barjeru starp maigo ādu un lūpu krāsu.

Tām, kas nevēlas tērēt laiku kosmētikas uzklāšanai divos slāņos, ražotāji ražo īpašas matētas lūpu krāsas ar kopjošām barības vielām to sastāvā.

Barot ar vitamīniem

A, E un B vitamīnu trūkums noved pie lūpu plaisāšanas un sprēgāšanas. Ja tas jau ir noticis, naktī uzklājiet vitamīnus uz problēmas zonām un profilakses nolūkos izvēlieties lūpu krāsu ar šīm sastāvdaļām.

Nelaizīt lūpas

Ieradums laizīt lūpas provocē to sausumu un plaisāšanu. Lai neapstrādātā ādas virsma nekairinātu, lietojiet skrubi ar augu sastāvdaļām un cukuru. Laiku pa laikam lietojiet speciālu masku lūpām (Dermal Lip Mask). Kad tās kļūst gludas, uzklājiet balzamu ar šī sviestu, kakao, avokado un keramīdiem.


© 2020 oniksbeta.lv. All Rights Reserved.